میزبانی از کاروان های زائران پیاده در هتل رهپویان عدالت(شهادت حضرت رضا(ع)) پي دي اف چاپ پست الكترونيكي
نوشته شده توسط مهندس گیوه چین   
چهارشنبه, 25 آذر 1394 17:51

به نام خدا

همزمان با سالروز رحلت پیامبر گرامی اسلام و شهادت امام حسن (ع) و در آستانه شهادت امام رضا (ع) ، بنیاد خیریه رهپویان عدالت افتخار دارد در محل هتل آپارتمان رهپویان عدالت میزبان زائران و عاشقان پیاده آن بزرگواران باشد .

هتل آپارتمان رهپویان علاوه بر اسکان و میزبانی زائرین پیاده دو استان ، افتخار اسکان و میزبانی از مهمانانی از اقصی نقاط کشور منجمله یزد ، اصفهان ، تهران و..... را نیز در این ایام در کارنامه ی خود  داراست .

زوار پیاده در دوگروه اولی به تعداد 150 نفر از شهرستان تربت جام دراستان خراسان رضوی ودومی تعداد 25 نفر از روستای معلم کلا ، شهرستان محمود آباد در استان مازندران، با طی مسافت زیادی در آستانه ایام سوگواری خود را به مشهد الرضا (ع) رساندند.

تاریخ ورود کاروان شهرستان محمود آباد به مشهد مقدس و اسکان انها در هتل آپارتمان رهپویان عدالت 18آذر 94 می باشد و تاریخ عزیمت آنها به دیار خود 21آذر خواهد بود.

مسیر پیاده روی زائرین شهرستان محمودآباد (معلم کلا ) در مازندران  به شرح زیر می باشد :

1.سیدآباد   2.چناران (دبیرستان امام رضا )   3.گلبهار 4.شمس الشموس 5. پیچ ساغروان 6.میدان فردوسی 7.میدان شهدا 8.زیارت 8.هتل آپارتمان رهپویان عدالت

کاروان شهرستان تربت جام که در ان جمع کثیری از خانواده های معزز شهدا و برادران اهل سنت هم حضور داشتند ، از 19 آذر 94 لغایت 21 آذر مهمان بنیاد خیریه رهپویان عدالت در هتل آپارتمان رهپویان عدالت خواهند بود.

مسیر پیاده روی زائرین شهرستان تربت جام به شرح زیر می باشد :

1.تایباد   2.تربت جام     3.کاریزنو    4.فریمان   5.کارل چغوکی   6.مشهد  7.زیارت 8. هتل آپارتمان رهپویان عدالت

همزمان با حضور زائران و عاشقان اهل بیت در هتل ، موسس و رئیس هیئت مدیره بنیاد خیریه ، جناب آقای مهندس منصور عباسی در محل سالن اجتماعات و رستوران هتل به ایراد سخنرانی پرداختند که متن کامل سخنان ایشان در ادامه به سمع و نظر میرسد :

(( جناب آقای عباسی در سخنرانی روز  21 آذر قبل از ضیافت صبحانه در جمع زائران پیاده ی تربت جام ضمن خوش امدگویی و عذرخواهی از کمبود امکانات بدلیل جدیدالتاسیس بودن هتل ، به ایراد سخنرانی پرداختند.

ایشان فرمودند: ان شا الله خداوند و حضرت رضا از شما عزاداریهایتان را قبول کند و ذخیره آخرتتان گردد . هم هم اموات و شهدای شما از این ثواب خیرببرند و هم چراغ راه آیندگان شما (فرزندان و خواهر و برادرانتان و...) گردد.

ما اول از خداوند منان تشکر میکنیم که ما را لایق دید و امکاناتی را داد و شکر این امکانات این شد که سرپناهی داد تا در خدمت شما باشیم.

ان شا الله این برنامه دوام داشته باشد ، چه بنده زنده باشم چه نباشم ، با خدمات بهتر در سال های اینده در خدمتتان باشیم.

من شرمنده ادب و نزاکت و محبت شماها هستم .

من خاک پاک شما روستاییان را سرمه ی چشم ام میکنم.به 100 شهری هم شما شرف دارید .30 سال بعد از جنگ بعد از انقلاب و جنگ ما را ، شهدای ما را ، نظام ما را ، حکومت ما را شما روستایی ها بیمه کردید .

امیدوارم لایق میزبانی شما عزیزان باشیم .شماره موبایل من را شما و دوستان در اختیار دارید .هر گله ای از ما ، همکاران ما و فرزندان ما بود بفرمایید تا رفع گردد.

آنچه که باعث میشود 100نفر با پای پیاده اینهمه راه را بیایند ، جز عشق به پیامبر (ص) و جز دعوت حضرت رضا (ع) که ولی نعمت ما ایرانی ها خصوصا خراسانی هاست ، نیست .

هیچ جمعیتی ، هیچ گروه و کاروان و اردویی به ارزش وصفای شماها ندیدم .من با اینکه حس میکردم این تعداد در محلی که تهیه شده بود به راحتی اسکان نگیرند اما دیدم که در کمال تعجب همه در محل در نظر گرفته به راحتی و در کمال آرامش اسکان یافتند.

به قول امام خمینی (ره ) : هر چه وحدت است از رحمان است و هر چه تفرقه و جدایی و زحمت است از شیطان است .

این چند روز روز دوری از شیطانه .چقدر خوبه که این روزها همیشه ادامه پیدا کند

چرخه زندگی با برکت میچرخه نه درآمد .خوبان خدا در عراق 27 میلیون زائر را در اربعین تحمل و میزبانی کردند.در حالیکه شاید در شرایط عادی برای زندگی خود در مضیقه باشند .

ما شیعیان امام حسین نباید جوری باشیم که بگویند در عاشورا سینه میزنند ، زنجیر میزنند و سر و صورت خون آلود می کنند اما قبل و بعد از عاشورا دل مردم را خون میکنند.

ما دوست داریم شما هر سال و هر ماه و هرهفته که تشریف می آورید اینجا رونق داشته باشد و همیشه بتوانید از اینجا که به منزله خانه خودتان هست استفاده کنید.

واحد شماره 2 همین هتل آپارتمان رهپویان عدالت در شمال هم هست که ان شا الله همین کاروان با خانواده و فرزندان را پذیرایی کنیم .

بهترین سرمایه ادم اولاد خوب میتونه باشه.همه تلاش ها برای پول جمع کردن را باید بذاریم و برویم .کدخدای ده رفت ، فقیر ده هم رفت .ما هم باید برویم .و در آن دنیا باید حساب پس بدهیم .

هیئت امنای بنیاد خیریه در جلسه ای که عید نوروز امسال در همین مکان ک شما تشریف دارین و افتخار میزبانی شماها را داریم تشکیل شد و متفق القول تصمیم گرفته شد تا این هتل در مسیر مناسبش اجاره داده شود و عایدات آن در قالب کمک به نیازمندان و یتیمان و .... البته زیر نظر کمیته امداد امام خمینی در شهر های مختلف منجمله فریمان و کاشمر و.... خرج شود .

البته شهرستان تربت جام جز شهر های تحت پوشش فعلا قرار ندارد که سعی میکنیم به برکت قدوم شماها این شهر نیز به لیست شهرهای تحت پوشش اضافه گردد.

ان شا الله با مسئولین کمیته امداد تربت جام ارتباط برقرار کرده و افراد بی سرپرستی که نه پدر دارند و نه مادر را تحت تکفل قرار میدهیم.

ما اینکه داریم بیش از لیاقت ماست .شما حستان نسبت به اینجا ، مالکانه باشد .

وقتی که رفتید اگر بگویید ما در مشهد یک هتلی داریم دروغ نگفته اید .بنده اگر به عنوان متصدی و خادم اینجام ، اینجا را تنفیذ کردم به شماها.

اگر مسئولین خودشان را خادم ندانند به دنبال آن ها اختلاس و دزدی و رشوه هر روز آشکار میشود .و اگر در این دنیا رسوا نشوند و بمیرند دچار عقوبت پسر معتاد و دختر فاسد و از این دست بلایا میشوند .

یادمان باشد بیشتر از 3 روز ، 365 روز را پاک فکر کنیم و پاک زندگی کنیم .

و جلسه با صلوات بر حضرت محمد (ص) و خاندان پاکش و قرائت حمد و سوره برا ی درگذشتگان و شهدای جمع حاضر پایان پذیرفت  ))

لازم به ذکر است که مجموعه پزشکی وابسته به این بنیاد به سرپرستی سرکار خانم دکتر فاطمه عباسی از اعضای هیئت امناء بنیاد خیریه در محل هتل آپارتمان به منظور ویزیت و طبابت از زوار گرامی حضور بهم رساندند .

بعد از تهیه و اماده سازی نسخه ، دارو ها و آمپول های مورد نیاز مهمانان توسط آقای دکتر سید حسین مظلومی از دیگر اعضای هیئت امنای بنیاد خیریه تهیه و به منظور پانسمان و تزریقات و غیره در اختیار عزاداران گرامی قرار گرفت .

 

همچنین در شامگاه روز شهادت امام رضا (ع) ،و آخرین روز از اسکان مهمانان ، نماز جماعت مغرب و عشا به امامت آقای محمدعلی عباسی در سالن همایش هتل برگزار شد.

 

 

 

 
 

 

Friends Online

Powered by EvNix